A CEZ megkereséssel fordult az OTE-hoz, mint a cseh szénnyilvántartást vezető szervhez, a két, összesen 700 000 kibocsátási egységét érintő tranzakcióval kapcsolatban, azonban egyelőre még nem érkezett hivatalos válasz a hatóságtól. A nyilvántartásban szereplő valamennyi kibocsátási engedély egyedi sorszámmal rendelkezik, így azokat kizárólag valamely más EU Tagállam nemzeti nyilvántartásába lehet átutalni. Továbbá a nyomon követésük is egyszerű.
A CEZ nem szegte meg a jogszabályban előírt kötelezettségeit. Az OTE felel a CEZ és a kibocsátási engedély nyilvántartás többi felhasználója felé a számláikon elhelyezett szénkibocsátási engedélyek biztonságáért hasonlóan ahhoz, ahogyan például egy bank felel az ügyfelek nála elhelyezett betéteinek biztonságáért. Várakozásaink szerint az OTE néhány napon belül további részleteket fog közzétenni a fenti incidens megoldása érdekében tett intézkedésekről, illetve visszahelyezi a számláinkra a jogosulatlanul átutalt engedélyeket.
A megállapítások alapján a CEZ bűnügyi feljelentést is tett. Minden tekintetben együttműködünk a rendőrséggel, akik szintén megkezdték az OTE nyilvántartását ért támadás kivizsgálását, és meggyőződésünk, hogy a helyzet hamarosan megnyugtatóan rendeződni fog. A folyamatban lévő nyomozás érdekében további részleteket nem áll módunkban közzétenni.
A múlt héten az OTE, üzemeltetői minőségében eljárva, felfüggesztette a cseh kibocsátási engedély kereskedelmi nyilvántartás működését. Ezt követően, 2011. január 19-én du. 7 órakor az európai központi nyilvántartás üzemeltetője, a CITL – az Európai Bizottság döntésére hivatkozva – legalább január 26-ig minden európai szénnyilvántartásban felfüggesztette a belföldi és nemzetközi kibocsátási engedély átutalásokat az egyes nemzeti nyilvántartásokban az elmúlt két hónapban bekövetkezett biztonsági incidensek, és különösen a múlt heti események miatt.