Az EIA folyamatot a Környezetvédelmi Minisztérium irányítja. A CEZ kész minden információt a Minisztérium rendelkezésére bocsátani, amely a temelini erőmű potenciális befejezése kapcsán a környezeti hatások felméréséhez szükséges. Nagy projektek esetén a környezeti hatástanulmány elkészítési folyamata általában több évet vesz igénybe.
“A Paces bizottság következtetései megerősítették a mi előrejelzéseinket, mely szerint még a Cseh Köztársaságnak is áramhiánnyal kell szembenéznie 2015. után. Tervezzük a takarékos felhasználást és a megújuló források kialakítását, azonban még mindig nincs olyan más, kibocsátást nem generáló forrás, amely a szükséges villamos energia-mennyiséget elő tudná állítani. Véleményünk szerint a nukleáris energia a lehető legjobb megoldás gazdaságosság és a természet szempontjából. Ennek megfelelően mérlegeljük a temelini erőmű eredetileg tervezett blokkjaiból még kettő befejezését. A környezeti hatástanulmány az adatgyűjtési folyamat egyik fázisában tart.” Fejtette ki a környezeti hatástanulmány kérésének okait Martin Roman, a CEZ vezérigazgatója.
A CEZ álláspontja szerint a környezeti hatástanulmány elkészítésére vonatkozó kérés benyújtása egy technikai lépés, amely kívül áll a politikai döntéshozatalon. Feltételezzük, hogy a politikai képviselet az üzem komplex környezeti hatástanulmányát a jövőben a saját döntése meghozatalához forrásként használja fel.