CEZ Csoport
A CEZ Csoport 600 Megawatt-os szélerőmű-projektet vásárolt Romániában a Continental World Partners társaságtól
Prága, 2008. augusztus 27.– Tegnap este Közép-Európa vezető energetikai társasága és a Continental Wind Partners LLC, egy jelentős megújuló energia-fejlesztő társaság lezárta a CWP tulajdonában lévő, Romániában egymás mellett elhelyezkedő Fantanele és Cogealac szélerőműveknek a CEZ részére történő értékesítését. A két projekt együttesen a legnagyobb szárazföldi szélerőművet hozza létre Európában melynek összkapacitása 600 megawatt; ez megközelítőleg a kétszerese a következő legnagyobb, teljes körűen engedélyezett szárazföldi szélerőműnek Európában, és mintegy háromszorosa a legnagyobb jelenleg működő európai szélerőmű méretének. A CEZ csoport által a projektbe befektetett teljes összeg el fogja érni az 1.1 milliárd Eurót.
2008. 8. 27.
A CEZ-MOL közös vállalatának bejegyzése a CEZ és a MOL között létrejött közös vállalati megállapodás 2007. december 20-i aláírásával lezárult
A CEZ-MOL közös vállalatának bejegyzése a CEZ és a MOL között létrejött közös vállalati megállapodás 2007. december 20-i aláírásával lezárult. A CM European Power International a CEZ-MOL közös vállalkozás első tagja, melynek alaptőkéje 8.3 millió Euró.
2008. 7. 21.
A CEZ komplex módon fel kívánja mérni a temelini nukleáris erőmű befejezésének hatásait, és ezért ma felkérte a Környezetvédelmi Minisztériumot a környezeti hatástanulmány elkészítésére
A környezeti hatástanulmány (EIA) elkészítési folyamatának az a célja, hogy komplex módon meghatározza, leírja és értékelje az elkészült projektek és koncepciók minden kritikus kontextusban várható környezeti hatásait, valamint a közegészségre várhatóan gyakorolt hatásait. Az EIA folyamat mindig megelőzi a projektek jóváhagyását, valamint megvalósításuk kezdetét.
2008. 7. 11.
A CEZ energetikai társaság a helyi török partnerével létrehozott konzorciumon keresztül nyerte el a Sedas forgalmazó társaság mai aukcióját
„Nyilvánvalóan nagyon örülünk a törökországi sikernek. Ez társaságunk külföldi terjeszkedésében jelentős előrehaladását jelenti, és pozitív hír a befektetőink számára is, akik bizonyára értékelni fogják egy erős helyi partnerrel kialakított kapcsolatunkat. Úgy gondoljuk, hogy a török energiaszektor rendkívül vonzó számunkra, “jegyezte meg a tender eredménye kapcsán Martin Roman, a CEZ Vezérigazgatója és Igazgatóságának elnöke.
2008. 7. 1.
A CEZ/MOL közös vállalat már megkapta az illetékes monopólium-ellenes hatóságoktól az összes szükséges határozatot
A CEZ/MOL közös vállalat már megkapta az illetékes monopólium-ellenes hatóságoktól az összes szükséges határozatot. Pozitív nyilatkozat érkezett az Európai Bizottságtól (2008. május), valamint az ukrán, szerb és a bosznia-herzegovinai hatóságoktól (2008. június) amelyek engedélyezik a közös vállalat létrehozását.
2008. 6. 19.
A konzorcium pályázni szándékozik a török Áramforgalmazói Privatizációs Tenderen
A konzorcium pályázni szándékozik a török Áramforgalmazói Privatizációs Tenderen, amely két forgalmazó társaságot foglal magába: - a Sedas-t és a Bedas-t. A kötelező érvényű pályázatokat 2008. június 10-én kell benyújtani.
2008. 6. 4.
Tegnap a részvényesek éves Közgyűlésén a CEZ Energetikai Társaság jóváhagyta az Igazgatóság létszámának a jelenlegi 5-ről 6 főre történő bővítését, valamint létrehozta az Igazgatóság Első és Második Alelnök pozíciókat.
Tegnap a részvényesek éves Közgyűlésén a CEZ Energetikai Társaság jóváhagyta az Igazgatóság létszámának a jelenlegi 5-ről 6 főre történő bővítését, valamint létrehozta az Igazgatóság Első és Második Alelnök pozíciókat.
2008. 5. 22.
A CEZ energetikai csoport az idei év első negyedévében 15.7 milliárd CZK nettó nyereséget realizált
A CEZ energetikai csoport az idei év első negyedévében 15.7 milliárd CZK nettó nyereséget realizált, ami az előző évhez képest 21.2 százalék növekedést jelent, az erősödő korona negatív hatása ellenére A növekedés a nukleáris erőforrások növekvő részesedésével kibővült termelés, az áram nagykereskedelmi árának a növekedése, a működési költségek visszafogása és a CEZ Csoport külföldi tevékenységének eredményei nyomán következett be.
2008. 5. 15.
A CEZ Energetikai Társaság ma a részvényeinek a visszavásárlását valósította meg az úgynevezett „Részvény visszavásárlási program keretében“
A CEZ Energetikai Társaság ma a részvényeinek a visszavásárlását valósította meg az úgynevezett „Részvény visszavásárlási program keretében“. A mai napig a CEZ 58 132 355 saját részvényt vásárolt, amely az összes részvény mennyiség 9,816 százalékának felel meg. Mivel a részvények egy része a CEZ tulajdonában volt a program megkezdése előtt is, a társaság jelenleg összesen az összes részvényének 9,998 százalékát birtokolja. A CEZ a részvényeket a 20007. április 23-án tartott Közgyűlésen hozott döntés alapján vásárolja vissza a részvényeit. Ez a Közgyűlés többek között arról is határozott, hogy a társaság saját részvényeinek maximum 10 százalékát meg kell szerezni. A visszavásárlás 2007. április 30-án kezdődött.